Produktbeskrivning
Spik med flat huvud och kort runt skaft. Används för spikning av asfaltsboard, byggfolie, tak- och vindskyddspapp med mera.


99,00 kr / frp
Varmförzinkad rund pappspik för att fästa takpapp och asfaltboard med mera.
Spik med flat huvud och kort runt skaft. Används för spikning av asfaltsboard, byggfolie, tak- och vindskyddspapp med mera.
| Paketvikt | 0.78 kg |
|---|---|
| Förpackning | 1000 st |
| Material | Stål |
| Längd | 20 mm |
| Tjocklek | 2.1 mm |
| Huvud | Platt |
| Skaft | Runt |
| Behandling | Varmförzinkad (VFZ) |
| Inne / Ute | Utomhus |
