Produktbeskrivning
Används vanligtvis till utvändig fasadbeklädnad. Z-panel, även kallad falsad spårpanel eller baspanel, har på båda sidor fasade kanter ner mot fals. Panelen monteras oftast ståendes.


22,00 kr / LPM
Falsad spårpanel för utvändig fasadbeklädnad.
I lager
Används vanligtvis till utvändig fasadbeklädnad. Z-panel, även kallad falsad spårpanel eller baspanel, har på båda sidor fasade kanter ner mot fals. Panelen monteras oftast ståendes.
| Paketvikt | 0.8 kg |
|---|---|
| Material | Gran |
| Dimension mm | 22 x 120 |
| Bredd | 120 mm |
| Täckande bredd | 102 mm |
| Tjocklek | 22 mm |
| Yta | Finsågad |
| Behandling | Obehandlad |
| Färg | Natur |
| Åtgång | ca. 9.7 lpm / m² |
| Inne / Ute | Utomhus |
