Produktbeskrivning
Läkten används bland annat på underlagstaket mot vindskivan. Den spikas längs med kanten av takets kortsidor, så att takpappen får en fin övergång och ger en bra infästning till vindskivan.
13,00 kr / LPM
Trekantsregel som vanligtvis används på underlagstaket mot vindskivan.
I lager
Läkten används bland annat på underlagstaket mot vindskivan. Den spikas längs med kanten av takets kortsidor, så att takpappen får en fin övergång och ger en bra infästning till vindskivan.
| Paketvikt | 0.47 kg |
|---|---|
| Material | Gran |
| Dimension mm | 45 x 45 x 63 |
| Bredd | 45 mm |
| Tjocklek | 45 mm |
| Yta | Sågad |
| Behandling | Obehandlad |
| Färg | Natur |
| Inne / Ute | Annat |
