Produktbeskrivning
EPS-cellplast som används för isolering i mark. Skivan har rak kant och kan användas under platta på mark i flera skikt.
13,95 kr / st
EPS-cellplast från Isover för isolering i mark.
EPS-cellplast som används för isolering i mark. Skivan har rak kant och kan användas under platta på mark i flera skikt.
| Paketvikt | 0.25 kg |
|---|---|
| Material | EPS-cellplast |
| Längd | 1200 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Tjocklek | 20 mm |
| Värmekonduktivitet λD | 0.038 W/m·ºC |
| Densitet | 17 kg/m³ |
| Brandklass | Euroklass F |
| Högsta användningstemp | 75 °C |
| Långtidsbelastning (kPa) | 24/30 kPa |
| Färg | Vit |
| Kontroll | CE-märkt |
