Produktbeskrivning
Farmarskruv med borrspets och stålbricka med gummitätning. Används för montering av tak- och fasadplåt mot träregel eller mot plåt. För utvändigt bruk.



från 1,50 kr / st
Pulverlackerad farmarskruv för montering av tak- och fasadplåt. Finns i olika storlekar och färger.
Farmarskruv med borrspets och stålbricka med gummitätning. Används för montering av tak- och fasadplåt mot träregel eller mot plåt. För utvändigt bruk.
| Paketvikt | 1.44 kg |
|---|---|
| Förpackning | Styckvis, 250 st |
| Material | Stål |
| Längd | 20 mm, 35 mm |
| Tjocklek | 4.8 mm |
| Spårtyp | Sexkant (8 mm) |
| Huvud | Bricka, Gummitätning |
| Skaft | Plåtgänga, Borrspets |
| Behandling | Pulverlackerad, Elförzinkad (EFZ/FZB) |
| Färg | Svart, Vit, Röd, Klarlack |
| Innehåll | Hylsa medföljer ej |
| Inne / Ute | Utomhus |
