Produktbeskrivning
Kantlist T-Spärr används för att fästa fuktskyddsmatta i överkant mot grunden.
Spik väljs efter typ av väggmaterial.
För betong eller betonghålsten: stålspik (spik 35 mm) – för lättbetong och leca: vridspik (spik 70 mm)


69,00 kr / st
Kantlist som används för att fästa T-Spärr fuktskyddsmatta i överkant mot grunden.
Kantlist T-Spärr används för att fästa fuktskyddsmatta i överkant mot grunden.
Spik väljs efter typ av väggmaterial.
För betong eller betonghålsten: stålspik (spik 35 mm) – för lättbetong och leca: vridspik (spik 70 mm)
| Paketvikt | 0.18 kg |
|---|---|
| Material | HD-polyeten |
| Längd | 2000 mm |
| Luftspalt | 8 mm |
| Ånggenomgångsmotstånd | 19 x 10^6 s/m |
| Åldringsbeständig | 50 år |
| Hanteringstemp. | +5ºC |
| Färg | Svart |
| Kontroll | P-märkt |
