Produktbeskrivning
Kilbrädan används längst nere vid takfoten istället för bär- & ströläkt för att få ett finare avslut på taket. Takfotskilen bör ej användas på taklutning under 22˚.
65,00 kr / LPM
Takkil som används vid takfoten för att få ett fint avslut på taket.
Slut i lager
Kilbrädan används längst nere vid takfoten istället för bär- & ströläkt för att få ett finare avslut på taket. Takfotskilen bör ej användas på taklutning under 22˚.
| Paketvikt | 3 kg |
|---|---|
| Material | Gran |
| Dimension mm | 56 x 145 |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 56 mm |
| Yta | Sågad |
| Behandling | Obehandlad |
| Färg | Natur |
| Inne / Ute | Annat |
