Produktbeskrivning
Virke i obehandlat trä för trästommar och byggnation. Används bland annat för att bygga upp bärande delar i en konstruktion, t ex när man reglar vägg och tak, bjälklag eller takstolar.
110,00 kr / st
2 tum 6 byggregel. Används vanligtvis för att bygga upp stommen i en konstruktion.
I lager
Virke i obehandlat trä för trästommar och byggnation. Används bland annat för att bygga upp bärande delar i en konstruktion, t ex när man reglar vägg och tak, bjälklag eller takstolar.
| Paketvikt | 7.5 kg |
|---|---|
| Brädlängd | 2.5 m |
| Material | Gran |
| Dimension mm | 45 x 145 |
| Dimension tum | 2 x 6 |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 45 mm |
| Hållfasthetsklass | C14 |
| Yta | Hyvlad |
| Behandling | Obehandlad |
| Färg | Natur |
| Inne / Ute | Annat |
